نرم افزار چیست؟

را در سایت منتشر کردیم حال میخواهیم در مورد نرم افزارهای تحت ویندوز صحبت کنیم و ببینیم اصلا نرم افزار تحت ویندوز چیست؟ البته در مقالات دیگر در مورد این مدل نرم افزارها زیاد صحبت کردیم اما به صورت جامع در قالب یک مقاله نبوده است. با اینکه واژه Application برای یک پلتفرم خاص استفاده نمیشود اما معمولا واژه اپ موبایل (mobile app) برای اپلیکیشنهای قابل استفاده روی دستگاههای همراه نظیر تبلتها و گوشیهای هوشمند به کار میرود.

اما در این میان یک کمپانی توانسته تا حدودی رقبا را کنار بزند و کاربران را به سمت خود بکشاند. در مقابل، اکثر کاربران کامپیوتر در مورد نرم افزار BIOS و درایور های دستگاه با وجود اهمیت آن ها در عملکرد یک کامپیوتر بی اطلاع هستند. برای اولین بار در 21 ژوئن 1948 بود که تام کیلبورن (Tom Kilburn)، دانشمند کامپیوتر، اولین نرم افزار جهان را برای کامپیوتر منچستر بیبی در دانشگاه منچستر انگلیس نوشت.

نکته مهم: نرم افزار های تحت ویندوز به دلیل، کاربری آسان و سریع به خاطر نصب روی کامپیوتر مشتری بسیار مفید و کاربردی هستند. منوها، کلیدهای میانبر، دکمهها و کنترلهای متنوع دیگر با سرعت پاسخگویی سریع به کاربر در پنجرههای ویندوز قابلیتی است که نرم افزارهای تحت وب کمتر از آن بهره میبرند.

نرم افزارهای تحت ویندوز از رابط کاربری غنیتر و کنترلهای گستردهتری بهره میبرند. در نرم افزارهای تحت وب به علت ماهیت شبکهای و چند کاربره بودن آنها، معمولاً به علت ترافیک و عوامل دیگر، سرعت پردازش و پاسخگوئی به کاربر بسیار کندتر از نرم افزارهای تحت ویندوز است. برنامه هایی که پردازش زیادی از پردازشگر درخواست می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید