تکنولوژی به عنوان پدیدهای فلسفی

واقعیت مجازی (VR) شبیه سازی رایانهای است که افراد میتوانند محیطی ورای جهان واقعی را در یک محیط سه بعدی مصنوعی با استفاده از دستگاه های الکترونیکی مانند عینک مخصوص با صفحه یا دستکش مجهز به سنسور تجربه کنند. 1. مراد تجربه های به دست آمده از محیط زیست خانواده و… است.

با تکنولوژی وایرلس فرد لذت شنیدن طبیعی را با سودمندی و رضایتمندی بیشتری تجربه میکند. 2. علم و تکنولوژی آلبر توبو نفیلیولی ترجمه عبدالحسین آذرنگ/11. 26. همان; نیز ر.ک: به سوی تمدن جدید تافلر ترجمه محمدرضا جعفری نشر سیمرغ; دموکراسی موج سوم ساموئل هانتینگتون ترجه احمد شهسا نشر روزنه; آزادی قدرت و قانون فرانتس نویمان تدوین و گردآوری و ترجمه عزت الله فولادوند.

مرحلة دوم به نظر اشمیت مربوط به کار و قدرت ماشین است که فعالیت آن، تعین یافتگیهای تکنولوژیک قدرت طبیعی انسان را به وجود میآورد. تمام قابلیتهای به کار رفته در سمعک هوشمند، درسمعک هوشمند وایرلس وجود دارد، اما مزیت اصلی این نسل از سمعکها ارتباط وایرلس (بیسیم) بین دو سمعک میباشد.

تکنولوژیهای جالب و جدید زیادی وجود دارند که همچنان روند تغییر جهان و بهبود رفاه انسان را ادامه میدهند. این تکنولوژی جدید در حال حاضر برای ثبت معاملات ارزهای اینترنتی مانند بیت کوین استفاده میشود؛ اما کاربردهای تجاری بلاکچین آن بسیار بیشتر است. تکنولوژی جدید یعنی واقعی شدن تمام رویاهایی که تا قبل از این تنها یک خیال شیرین بوده است. فناوری یک فعالیت انسانی است و از همین رو، هم از دانش و هم از مهندسی دیرینه تر است. فناوری فعالیتی انسانی است و از همین رو، از دانش و از مهندسی دیرینه تر است.

37. آشنایی با مهندسی ژنتیک جی سی مورل ال ام رابرت ترجمه سید عباس شجاع الساداتی مصطفی مطلبی161/. 17. تکنولوژی سیر تحول مراحل عمده و تأثیر آن بر تغییر اندیشه ها کاردول ترجمه عبدالحسین آذرنگ68/ نشر دریا. پس دین با گرامی داشتن عقلانیت بشری که عقلانیت ابزاری وجهی از وجوه آن است با تکنولوژی همنشین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید