تکنولوژی به عنوان پدیدهای فلسفی

البته خانه هوشمند تنها نمونهای کوچک از تکنولوژی جدید است. به هر حال این روزها خیلی هم دیر نیست و بالاخره آینده تکنولوژی از راه میرسد. ] به نظر میرسد. بین علم و تکنولوژی تمایز مفهومی مهمی وجود دارد، همچنین آنچهاز آن با عنوان ’علم کاربردی‘یاد می شود، از نظر معرفت شناختی مفهومی زائد است؛ این مقوله در ذیل مقوله تکنولوژی می گنجد. از نظر مهندسی تکنولوژی ابزاری است که برای تولید و ساختن محصولات بهتر به کار گرفته می شود.

تغییر تکنولوژی می تواند راه حلهای جدید و اسباب پیشرفت جوامع را پدید آورد . انسان از بدو پیدایش بر کرة ارض، توانسته است با هوش خدادادیاش، متناسب با اهدافش ابزارهایی بسازد و آن ابزارها را به کار بگیرد. حتی اگر با قلمرو محدود دانش مکانیک و تکنولوژی ماشین آغاز کنیم، تصور سنتی ای که با توجه به آثار این علوم، بر علوم طبیعی کاربردی اطلاق میکنیم، تصور دقیقی نیست. FSR 2.0 با تمام سختافزارهایی که با نسخه قبلی سازگاری داشتند، کار میکند و مشابه نسخه قبل میتواند برای پیسی، کنسولها و حتی گوشیهای موبایل تطبیق داده شود؛ البته به شرطی که توسعهدهندگان مایل به بهره بردن از آن باشند.

علاوه بر این، نسخه ۱.۰ تنها با رزولوشنهای بالاتر کار میکرد. علاوه بر این تشخیص به موقع یک بیماری شانس درمان را افزایش میدهد و ژنومیک میتواند یک بیماری را مدتها قبل از بروز علائم تشخیص دهد. ابتدا نیاز به فضای آزاد برای ایجاد یک نظام زندگی واقعی و برای یک شیوة زندگی گسترده، افزایش مییابد.

افزایش یادگیری و توانایی این تکنولوژی جدید، جهان را دگرگون میکند. کمپانی AMD تنها چند روز پس از معرفی پردازندههای جدید و مقرون به صرفه رایزن، از نسل جدید تکنولوژی افزایش رزولوشن FidelityFX Super Resolution یا به عبارتی FSR 2.0 رونمایی کرده که در مقایسه با نسل قبل مزیتهای مهمی دارد. احتمالا در آینده در صنایع خاص انسانها و رباتها همکاری یکپارچهای خواهند داشت که به آن “cobot” گفته میشود. مثال ساده هوش مصنوعی رباتها هستند که هرروز باهوشتر میشوند و هوش آنها کم کم به انسانها شبیه میشود. یکی از کاربردهای اصلی اینترنت اشیا و هوش مصنوعی در خانههای هوشمند است.

دیدگاهتان را بنویسید