بررسی تاثیر فعالیت های مدیریت تکنولوژی بر قابلیت های چابکی سازمان

سازمان ملل متحد، تکنولوژی را به عنوان مجموعه اطلاعات، مهارتها، روش ها و ابزار لازم برای ساختتن محصولات مورد نیاز و کاربرد آنها و یا تامین خدمات مفید و مورد نیاز پذیرفته است. در کل تکنولوژی این گونه تعریف می شود، مجموعه ای از ابزار ها، اطلاعات و تجربه هایی که از علم سرچشمه می گیرد.

واقعیت افزوده (AR) از اطلاعات به صورت متن، تصویر، صوت و … در ترکیب با اشیای دنیای واقعی استفاده میکند. برای ذخیره اطلاعات با هر حجمی دیگر نیازی به فلش مموری یا سایر منابع ذخیره داده ندارید. مزیت دیگر سمعک هوشمند وایرلس (بیسیم) ارتباط از طریق بلوتوث با موبایل، کامپیوتر، تلویزیون و تلفن ثابت میباشد.

به عبارت دیگر سمعکهای هوشمند وایرلس این توانایی را دارند، که شنوایی دو گوشی را به جای شنوایی دو طرفه برای فرد فراهم کنند. در شنوایی دو طرفه، دو سیستم شنوایی وجود دارد، این دو سیستم عملکرد مشابهی دارند، اما کاملا از هم مجزا هستند و هر سیستمی کارش را مستقل از دیگری انجام میدهد و همکاری بین این دو سیستم وجود ندارد. تمام قابلیتهای به کار رفته در سمعک هوشمند، درسمعک هوشمند وایرلس وجود دارد، اما مزیت اصلی این نسل از سمعکها ارتباط وایرلس (بیسیم) بین دو سمعک میباشد. سمعکهای هوشمند وقتی به صورت دو طرفه تجویز میشوند، برای فرد شنوایی دو طرفه فراهم میکنند.

سمعکهای هوشمند برای فرد شنوایی دو طرفه فراهم میکنند، اما سمعکهای هوشمند وایرلس برای فرد شنوایی دو گوشی فراهم میکنند. سمعکهای هوشمند وایرلس با شبیهسازی شنوایی دو گوشی (سیستم شنوایی طبیعی) باعث بهبود عملکرد درک گفتار و شنوایی فضایی (مکانیابی و جهتیابی) میشوند. اما در شنوایی دو گوشی علاوه بر اینکه دو سیستم شنوایی وجود دارد، این دو سیستم با همدیگر همکاری دارند و میتوانند روی همدیگر تاثیرگذار باشند و یا متناسب با نیاز یکدیگر عملکرد خود را تغییر دهند.

در حالی که خرید یک دانشنامه بریتانیکا 1400 دلار هزینه دارد، حالا هر کاربر موبایل هوشمند میتواند در عوض بهصورت رایگان از دانشنامه ویکیپدیا استفاده کند. تکنولوژی خودش را تغذیه می کند. این ارتباط بلوتوثی باعث میشود، که فرد صدا دریافتی از این وسایل را با کیفیت بهتری دریافت کند. شرکتها و سازمان پس از دستیابی به سطح قابل قبولی از کیفیت، باید کماکان به فکر توسعه کیفیت باشند و در عین حال برنامهها و راهکارهایی را برای بهبود قابلیت اطمینان تهیه و تنظیم نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید