آژانس دیجیتال مارکتینگ و آژانس توسعه آنلاین کسب و کار

طبق تصمیمات اتخاذ شده هیئت تحریره در جلسه مورخ 1397/10/24، مقالاتی که قبل از سال 95 پذیرش گرفته و بنا بر پیگیریهای متعدد کارشناسان نشریه، نویسندگان اطلاعات درخواستی را در اختیار نشریه نگذاشته اند، ازفهرست چاپ حذف خواهند شد. همچنین نویسندگان می توانند جهت چاپ این مقالات، در فصلنامه های دیگر (از جمله انسان و محیط زیست و پایداری، توسعه و محیط زیست) اعلام آمادگی نمایند. بنابر تصور متعارف، تکنولوژی تنها ابزارهای دست ساخت بشر می باشد و پیشرفت و توسعه آن، ما را به سوی آرمان شهر هدایت می کند؛ اما ظاهرا سر از ویران شهر درآوردیم.

در نظر برخی فلاسفه، تکنولوژی دارای ارزشی خنثی بوده و بسته به چگونگی استفاده از آن، دارای ارزش های متفاوتی می گردد. اما از نظر اهل علم، تکنولوژی محصول نهایی تحقیقات یا همان دانش فنی و اطلاعاتی است که می تواند به محصولی تجاری تبدیل شود. جالب است بدانید که اینترنت اشیا در سالهای آینده به هوش اشیا تبدیل میشود و دستگاههای هوشمند میتوانند دادهها را تجزیه و تحلیل کنند و به طور مستقل تصمیم بگیرند. امکانات شخصی، تجاری و … در اینترنت اشیا تقریبا بی نهایت است. آینده تکنولوژی در حال تغییر در ساختار ژنتیکی موجودات زنده است.

به هر حال این روزها خیلی هم دیر نیست و بالاخره آینده تکنولوژی از راه میرسد. مزارع هوشمند، لباسها و هرآنچه که فکرش را نمیکنید در آینده نزدیک به اینترنت متصل خواهند شد. قابلیتهای ماشین لرنینگ روز به روز بیشتر میشود. به عنوان مثال اتصال دستگاههای بیشتر و حجم بیشتر داده باعث پیشرفت اینترنت اشیا، بیگ دیتا و ماشین لرنینگ خواهد شد.

هوش مصنوعی باعث میشود که رباتها و ماشینها مانند انسان فکر کنند و کارهای او را تقلید کنند. ] در سال1951 و ورنر زومبارت،10 ما هم معتقدیم که تکنولوژی ناشی از کاستی های اندامیانسان است. مطالعه و تحقیق درباره تکنولوژی هم برای افرادی که در این زمینه فعالیت میکنند و هم افراد عادی که به فناوریهای روز دنیا علاقه دارند، خیلی جذاب است.

دیدگاهتان را بنویسید